Laboratorium magazynowe w Zespole Szkół

W ramach nawiązanej współpracy z Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku uruchomiliśmy „Laboratorium magazynowe” do kształcenia w zawodzie Technik Logistyk. Laboratorium powstało przy wsparciu firm STERLOG, Quantum i Curver a jego uroczyste otwarcie miało miejsce w słupskim „Mechaniku” dnia 6 lutego 2013 roku.

W ramach podjętej współpracy ucznikowie klas o profilu logistycznym mają możliwość poznać pracę magazynu „od środka” i samodzielnie realizować procesy magazynowe. Podczas uroczystości otwarcia obecni byli przedstawiciele władz Samorządu, miasta Słupska, a także zaproszeni partnerzy biznesowi szkoły. Laboratorium wyposażone jest w sprzęt komputerowy, system IT klasy WMS, serwery, terminal radiowy, czytniki kodów kreskowych oraz drukarkę etykiet. N

a stosunkowo niewielkiej przestrzeni udało się rozlokować strefy przyjęcia i wydania z magazynu, przenośniki rolkowe do transportu poziomego oraz regały magazynowe. Podczas zajęć uczniowie bardzo szczegółowo poznają poszczególne fazy procesu przyjęcia do magazynu, weryfikacji stanów magazynowych i wydania towarów.

Na ścianach laboratorium znajdują się plansze informacyjne dotyczące bezpieczeństwa w procesie magazynowym oraz o występującym w magazynie oznakowaniu.

QRS – QUALITY RACK SERVICE

Kompleksowe zarządzanie bezpieczeństwem użytkowania regałów magazynowych – przeglądy regałów, inspekcje eksperckie i serwis regałów każdego producenta z odtworzeniem dokumentacji regałów i dopuszczeniem ich do użytkowania.
  • Audyt kompletności dokumentacji
  • Przegląd regałów
  • Inspekcja stanu technicznego regałów
  • Opracowanie budżetu na utrzymanie regałów
  • Serwis regałów
  • Szkolenie “Bezpieczne użytkowanie regałów magazynowych”
  • Odtworzenie dokumentacji DTR z dopuszczeniem do użytkowania